شرکت اعوان از برنامه‌نویس‌های جوان جهت شرکت در دوره کارآموزی تابستان دعوت به عمل می‌آورد.

ویژگی‌ها

 • این دوره کارآموزی رایگان است و هدفش استخدام خروجی‌های دوره است.
 • این دوره بر اساس شناسایی نقاط ضعف برنامه‌نویسان جاوا (چه کم‌تجربه و چه با‌تجربه) تنظیم شده است. امیدوار هستیم خروجی‌های این دوره در هر تیمی که قرار بگیرند، حرف‌های متفاوتی برای گفتن داشته باشند.
 • کارآموزان در قالب چند تمرین هدفمند با مطالبی متنوع و عمیق مواجه خواهند شد و یک معین (مرشد یا mentor) در کنارشان این فرایند را راه‌بری خواهد کرد.
 • علاوه بر فناوری‌ها، روی طراحی، کیفیت کد و اخلاق کاری خوب و حرفه‌ای نیز تمرین خواهند کرد.
 • عزیزانی که امکان همکاری تمام‌وقت دارند یا ظرف چند ماه آینده امکان همکاری تمام‌وقت داشته باشند، در اولویت هستند.

مراحل

 1. مصاحبه: در این جلسه شرایط ادامه همکاری در صورت اتمام موفق دوره را با متقاضی شرکت در دوره مرور می‌کنیم.
 2. تمرینات عمومی: به مهارت‌ها و فناوری‌های عمومی‌تر مثل REST و JPA، تست و کد تمیز پرداخته می‌شود.
 3. تمرینات اختصاصی: این تمرینات مبتنی بر تکنولوژی‌های مورد استفاده در محصولات بروز طراحی شده‌اند.
 4. دوره آزمایشی: کارآموز به صورت آزمایشی وارد همکاری در یک پروژه واقعی می‌شود و در این دوره حقوق هم دریافت می‌کند.
 5. قرار همکاری قطعی: توافق حداقل دوساله بین کارآموز و شرکت اعوان منعقد می‌شود.

** در هر مرحله هر یک از طرفین می‌توانند از ادامه مسیر اعلام انصراف کنند.

زمان

شروع رسمی دوره اواسط تیرماه است که قبل از آن باید مرحله مصاحبه طی شده باشد. بخش تمرینات حدود ۱۰۰ روز به طول می‌انجامد و در این بازه باید حداقل هفته‌ای ۳۵ ساعت وقت بگذارید.

ظرفیت

در این دوره، می‌توانیم حداکثر پذیرای ۴ نفر از دوستان باشیم.

محتوای آموزشی

 1. RESTful Web-Services with JAX-RS
 2. Three Layer Architecture
 3. JPA with Hibernate
 4. Inversion Of Control & Dependency Injection with Spring
 5. Unit-Test and Integration-Test with JUnit
 6. Embedded and External Servlet-containers with Tomcat
 7. Git & GitLab
 8. Build Tools and Maven
 9. Clean Code – Code Conventions & Best Practices
 10. Logging
 11. Bean Validation

نحوه درخواست

در صورت علاقه‌مندی به شرکت در این دوره کارآموزی، لطفا مشخصات و رزومه خود را با کمک سه فایل: 1- رزومه 2- فرم همکاری 3- فرم کارآموزی ، به آدرس jobs@asta.ir ارسال بفرمایید.

تجربه کارآموزان قبلی

خانم معصومه کوهستانی

دوره کاملی بود. همه چیز از پایه به روش‌های مختلف مثل مطالعه چندین فصل از کتاب‌های بسیار خوب جاوا، مستندها، لینک‌های معرفی‌شده و توضیحات خوب معین، آموزش داده شد و برای همه موارد آموخته‌شده هم تمرین انجام شد. یکی از بهترین ویژگی‌های این دوره این بود که همه موضوع‌ها و کارها دسته‌بندی شده بود و کاملا مرحله به مرحله پیش رفتیم. دو وب اپلیکشین هم در طول دوره از پایه ساختیم. یکی دیگر از خوبی‌های این دوره، دانش خوب و همیشه در دسترس بودنِ معین بود.

آقای روزبه پاک‌طینت

در دوره کارآموزی اعوان کلی اتفاق خوب می‌افته. تجربه شخصی من این بود که قبل از شروع کارآموزی، از اسم JavaEE می‌ترسیدم! اما بعد از پایان دوره به خودم نگاه کردم و دیدم روی خیلی از مباحثی که برام دست‌نیافتنی بودن مسلط شدم. نکته دیگه منتورها بودند که واقعا همیشه آماده بودن کمک کنن. از جو صمیمی و دوستانه‌ای که وجود داره هم چیزی نمی‌گم چون تا تجربه‌ش نکنین متوجه حرفم نمی‌شین. خلاصه که شک نکنین این دوره می‌تونه همون فرایندی باشه که برای حرفه‌ای شدن بهش نیاز دارین.

آقای جواد اسدی

دوره کارآموزی واقعا برای من جذاب بود چون روش یادگیریش به صورت چالشمحور بود. یعنی اول چالش تعریف میشه و بعد منابع و مستنداتی معرفی می‌شوند که در حل چالش به ما کمک می‌کنند. در این دوره همیشه روحیه جستجوگری برای مطالب جدید و تازه تشویق میشه. همینطور در کنار شما یک مربی فروتن با دانش غنی وجود داره که مثل یک دوست شما رو راهنمایی میکنه.

آقای علی حاتم‌شعار

مهم‌ترین ویژگی این دوره کارآموزی در مقایسه با سایر دورههایی که میشناختم، چه دورههای فارسی و چه دورههای معتبر به زبان انگلیسی، این بود که فقط تکنولوژی بهمون آموزش‌ نمی‌دادن، بلکه در کنار آموزش تکنولوژی در سطح عالی، بیشتر مهندسی نرمافزار رو بهمون آموزش دادن. به نظرم مقایسه این دوره با دورههای آموزشی java EE یا Spring اصلا درست نیست، این دوره رو باید با درس‌هایی مثل مهندسینرمافزار یا مهندسی اینترنت که در دانشگاه‌های برتر کشور تدریس میشن مقایسه کرد، که به نظرم چیزی کم نداشت و با توجه به زمانی که برای تدوین و آماده‌سازی تمرین‌های آموزشی و مستندات صرف شده، و زمانی که در طول دوره برامون گذاشتن، بیشتر از شش واحد درسی که توی دانشگاه‌های برتر تدریس میشه بهمون آموزش دادن.
اکیدا توصیه میکنم کسی که میخواد وارد کارآموزی بشه کمی از قبل با مباحث آشنا بشه تا بتونه بهره بیشتری ببره.

آقای مهدی چیذری

تجربه کارآموزی شرکت اعوان یکی از بهترین تجربه‌هام بود. با وجود اینکه کرونا و شرایط دورکاری خودش سختی‌هایی داره و مثلا آدم نمی‌تونه حضورا با منتورها تعامل کنه ولی درعین حال بسیار مفید و خوب بود.

از کار اصولی و لینک به مستندهای اصلی مطالب گرفته تا خواندن گزینشی کتاب‌های بسیار قوی و مطرح این حوزه همه نشان‌دهنده این بود که این دوره بسیار حساب‌شده و مفید است و می‌تواند در رشد افراد کمک کند. هم‌چنین پیشروی همزمان مطالعات با انجام پروژه‌های عملی به صورت مرحله به مرحله که در نهایت منجر به ساخت وب‌سرویس‌ها می‌شد، از مزایای دیگر این دوره بود.

در کنار این‌ها، به نظر من تجربه pair-programming با معین که خود از مهندسان ارشد و باتجربه است، یکی دیگر از مواردی است که بسیار به رشد سطح کارآموز می‌تواند کمک کند و به قولی فوت کوزه‌گری را یاد بگیرد!

علاوه بر این‌ها، در فهم بهتر و بیشتر و استفاده عملی از بعضی دروس دانشگاه هم این دوره می‌تواند بسیار موثر واقع شود، دروسی مثل تحلیل و طراحی سیستم، پایگاه‌داده، شبکه، مهندسی اینترنت و … .

به نظر من این دوره بعضا اشکالات کوچکی هم داشت، مثل اینکه در بعضی موارد می‌توانست جای مطالعات و رفرنس‌ها جابه‌جا شود تا باعث سردرگمی کمتری در خواننده شود. یا مثلا داشتن رویکرد Top-down هم می‌تواند مقداری به حل این موضوع کمک کند (که البته بعدا دیدم صفحاتی مثل صفحه ابتدای دوره اضافه شده که نگاه کلی به دوره می‌دهد و این همان موردی است که عرض کردم و می‌تواند بسیار مفید واقع شود)

پیش‌نیاز علمی

آشنایی قابل‌قبول با Java SE

برای مطالعه در این زمینه، می‌توانید به ویدیوهای آموزش جاوا در سایت جاواکاپ مراجعه کنید.

موارد زیر برای پیش‌مطالعه تا آغاز دوره پیشنهاد می‌شود

آشنایی اولیه با Refactoring
منابع پیشنهادی:
 • آموزش ویدیویی بازآرایی متن برنامه‌ها، مدرس: دکتر صادق علی‌اکبری
 • دوره ویدیویی با عنوان Programming Foundations: Refactoring Code از Lynda
 توسعه تست‌ محور
منابع پیشنهادی:
 • آموزش برنامه‌نویسی تست‌محور با JUnit، مدرس: دکتر صادق علی‌اکبری
 • دوره ویدیویی به نام Programming Foundations: Test-Driven Development
  • لینک دانلود
  • نگران قدیمی بودن دوره نباشید و از توضیحات عالی سایمون لذت ببرید.
کنترل نسخه Git
منبع پیشنهادی:
JAX-RS
منبع پیشنهادی: