پروژه ملی سامد

پروژه ملی سامد (سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت) با هدف رسیدگی به موارد مطروحه مردمی و بهره‌برداری کلان از آنها جهت اصلاح امور حاکمیتی به وسیله نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران در حال اجرا می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به آدرس http://www.saamad.ir * مراجعه فرمایید.

این سیستم که یکی از بزرگترین پروژه‌های دولت الکترونیک در ایران و گام بلندی در راستای رسیدگی به نیازهای شهروندان و اصلاح امور حاکمیتی با تکیه بر بازخوردهای مردمی می‌باشد در استانهای مختلف به وسیله رئیس جمهور محترم، معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر محترم کشور و برخی از استانداران افتتاح گردیده‌است.

شرکت اعوان مجری نرم‌افزار سامد می‌باشد. این شرکت در بهمن 1386 برنده مناقصه این پروژه شد و از مرداد 1387 رسماً کار خود را آغاز کرد. در حال حاضر فاز یک محصول این شرکت آماده‌ بهره‌برداری می‌‌باشد. در فاز نهایی این پروژه کلیه دستگاه‌های دولتی در سطح وزارتخانه‌ها، استانداریها، فرمانداریها و سایر سازمانهای ملی، استانی و شهرستانی از این نرم‌افزار بهره‌برداری خواهند نمود.

در صورت عملیاتی شدن این پروژه شهروندان می‌توانند برای ارتباط با دولت و بیان دیدگاه‌ها، گزارشات، شکایات، پیشنهادات و درخواستهای خود از کانالهای مختلف ارتباطی همچون تلفن، نامه، فکس، پست الکترونیک، پیامک و مراجعه حضوری بهره‌ بگیرند.

 

*به لطف خدا، نرم افزار سامد، در سفر رياست محترم جمهور به استان آذربايجان شرقي در پاييز 88 ، براي اولين بار راه اندازي شد.در حال حاضر این سیستم در کلیه استانهای کشور و بخشهای مختلف مرکز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری فعال می باشد. سازمانهای و دستگاه های مختلف در سطح ملی و استانی  از آن سرویس می گیرند.